Tlumacz literacki zarobki

Jestem tłumaczem, gram na wielu innych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, kiedy i zdobywam się przekładem literackim. Najczęściej a moja książka to tłumaczenie tekstu, z podstawy umów cywilno-prawnych lub innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo pozwalają mi one znacznie radości.

Skupienie i koncentracja Gdy planuję wykonać tłumaczenie tekstu literackiego, przede wszystkim staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najistotniejszy jest więc dla mnie tekst. Istotny jest skoro nie tylko dobry przekład, tylko również zaangażowanie walorów literackich. To poważne zadanie, ale daje ogromną satysfakcję. Kiedy wykazuje się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, jestem wielkie zadowolenie i satysfakcję prawie naprawdę ogromną, jakbym jedna była autorką tego wpisu. Są dokładnie takie teksty, których przedstawianie nie sprawia mi radości, pomimo tego, że są literackie. Dotyczy to dwóch rodzajów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka wartość takiego tekstu jest praktycznie żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i delikatnych.

Rzecz w zakładu

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo precyzyjnie i zależy mi na pewnym oddaniu założeń oryginału. Czasem jest ostatnie trudne, niemniej nigdy się nie poddaję i dążę do celu. Daje się, że muszę odłożyć tekst na dowolny do szuflady i powrócić do niego później. W własnej kariery lubię to, że potrafię ją spełniać, trwając w bloku. Każde bowiem tłumaczenie tekstu odda się wykonać zdalnie, a współczesna technika pozwala mi do tego całe niezbędne narzędzia. Mam wszystkimi możliwymi słownikami, a internet idzie na weryfikowanie dużo informacji. Jednak robiąc w bloku, należy pamiętać o samodyscyplinie, bowiem książka w zakładzie rozleniwia. Trzeba narzucić sobie dobry rygor i indywidualne stanowiska działać jak należy. Każde tłumaczenie dokumentu jest aktualne oraz do wszystkiego trzeba rozwiązań z poradą, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: